ZNACZENIE ANALIZY KONSTRUKCJI DLA PROCESU PROJEKTOWANIA

Analiza konstrukcji stanowi nieodłączny i niemalże podstawowy element projektowania. Projekty takie jak konstrukcje stalowo mostowe powinny być realizowane z dużą precyzją i starannością. W ostatnim czasie ogromne znaczenia dla całego procesu powstawania konstrukcji stanowi BIM, czyli modelowanie informacji o budynku i tworzenie jego cyfrowego zapisu.

Podejście to uznawane jest za rewolucyjne, chociaż opiera się na zależnościach od dawna znanych takich jak rola komunikacji w procesie projektowania czy holistyczne podejście do kwestii realizacji. To właśnie technologia BIM przywróciła odpowiednie znaczenie komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu na wszystkich etapach realizacji projektu.

Ważnym jest, aby twórca projektu miał dostęp do pełnej analizy konstrukcji na każdym z etapów realizacji. Sprawna analiza i wyciąganie na bieżąco konstruktywnych wniosków pozwala na doprowadzanie projektu do końca w krótkim bardzo krótkim czasie. Możliwość wprowadzania zmian w projekt niemalże w czasie rzeczywistym daje gwarancję tego, że będzie on w pełni odpowiadał na potrzeby zamawiającego.

Program SCIA umożliwia użytkownikom dostęp do wielu innowacyjnych schematów zbrojeniowych, których wykorzystanie pozwala na tworzenie bardziej zaawansowanych i precyzyjnych projektów. Bogata w zasoby biblioteka obiektów znacznie zwiększa możliwości konstruktorów i optymalizuje ich codzienną pracę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*