PROGRAM DO PROJEKTOWANIA KONSTRUKCJI STALOWYCH

Decyzja dotycząca zakupu odpowiedniego oprogramowania, które stanie się narzędziem do projektowania konstrukcji stalowych wymaga przeanalizowania najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim program ten powinien stanowić udogodnienie w codziennej pracy, znacznie ją zautomatyzować i przyspieszyć. Przy wszystkich zaawansowanych funkcjach, program musi pozostać uniwersalny. We współczesnym świecie nowe technologie ulegają ciągłym przemianom, jest to także dziedzina niezwykle dynamicznego rozwoju. Dokonując zakupu programu zazwyczaj podejmujemy decyzję na dłużej. Warto zwrócić uwagę na to, czy program obsługuje wszystkie popularne formaty, a także czy jest kompatybilny z technologią BIM. Intuicyjny interfejs i prosta obsługa sprawią, że nawet osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem konstrukcji stalowych będą mogły szybko nauczyć się użytkowania narzędzia.

Dla użytkowników dostępnych jest coraz więcej programów, które przedstawiane są jako idealne rozwiązania do projektowania konstrukcji stalowych. Jednym z nich jest program SCIA, który zyskuje coraz więcej zwolenników przede wszystkim ze względu na to, że za pomocą jednego oprogramowania można tworzyć tak rozmaite konstrukcje jak mosty czy budynki biurowe. Wydawać by się mogło, że projekt mostu wymaga wysoce zaawansowanych funkcji i oczywiście tak jest. Największą zaletą oprogramowania jest połączenie zaawansowania z uniwersalnością i intuicyjnym interfejsem. Dzięki temu konstruktor uczy się obsługi tylko jednego oprogramowania, a może wykonywać dużą ilość projektów z rozmaitych gałęzi przemysłu. Automatyczne generowanie siatki MES, modelowanie 3D, w pełni zautomatyzowane rysunki i siatki, precyzyjne i niezawodne obliczenia – wszystkie te zaawansowane i w pełni profesjonalne funkcje zostały zawarte w jednym programie.

Program SCIA daje możliwość wymiany danych z innymi aplikacjami, dzięki czemu można stale rozszerzać swoje pole działania i przenosić projekty na wyższy poziom. Połączenie profesjonalizmu, walorów merytorycznych i komunikacyjnych w jeden program czyni ze SCIA narzędzie uniwersalne, które będzie spełniało swoją funkcję przez długi czas. Producenci oprogramowania zapewnili użytkownikom także możliwość dodawania do oprogramowania rozszerzeń odpowiadających na dynamiczne zmiany w świecie nowych technologii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*