Jakich zasad warto przestrzegać przy projektowaniu wnętrz?

Sophisticated and homey bedroom interior design for artistic soul

Nasz dom powinien być sanktuarium, ucieczką od zgiełku codziennego życia. Dlatego zaprojektujmy przestrzeń, w której będziemy mogli się zrelaksować. Warto przestrzegać kilku wskazówek.

Używaj spokojnej palety barw

Spróbuj przy projektowaniu domu wybierać tylko spokojne kolory, takie jak zielenie, błękity i lawendy. Z kolei kolor biały i ciepłe, neutralne odcienie mogą odświeżyć pomieszczenie. Zwolennicy psychologii kolorów wierzą, że kolory mogą mieć głęboki wpływ na samopoczucie emocjonalne nasze i naszej rodziny. Na przykład kolor niebieski może pomóc obniżyć tętno i ciśnienie krwi. Dzięki temu mamy większe poczucie spokoju. Jednak pamiętajmy, że paleta barw powinna także odzwierciedlać nasz gust. Nie malujmy wszystkiego na zielono, tylko dlatego, że ma on nas odprężyć, jeśli nie znosimy tego koloru. Prawdopodobnie wtedy wcale nie będziemy spokojni. Projektowanie wnętrz Gdańsk jest bardzo ważne, jeśli chcemy stworzyć w swoim domu strefę relaksu.

Pamiętajmy o roślinach

Dodawanie roślin do wnętrza to coś więcej niż tylko tworzenie zielonego miejsca. Oprócz naturalnych filtrów powietrza i nawilżaczy, wiele badań wykazało, że przebywanie w pobliżu roślin ma na nas uspokajający wpływ. Jedno z badań zasugerowało, że aktywne przebywanie tam, gdzie są rośliny, może zmniejszyć stres fizjologiczny i psychologiczny. Możemy czuć się bardziej komfortowo, spokojniej i naturalniej. Architekt wnętrz Gdynia doskonale zaaranżuje każde wnętrze. Dopóki rośliny doniczkowe nie wywołują u nas żadnej alergii – co oczywiście nie sprzyjałoby relaksowi – spróbujmy ich trochę dodać do naszego wystroju. W ten sposób będą naturalnie i spokojnie na nas działały.

Stwórzmy strefę bez technologii

Wielu z nas stale monitoruje swoje e-maile, SMS-y, media społecznościowe i wiele innych gadżetów. W konsekwencji przywiązanie do urządzeń i ciągłe korzystanie z technologii, wiąże się z wyższym poziomem stresu. Dlatego miejsce, w którym nie będzie żadnych urządzeń, jest idealnym sposobem na relaksujące środowisko. Sypialnia jest idealną strefą bez technologii, ponieważ niebieskie światło, płynące z urządzeń może wpływać na nasz sen. Stół jest kolejnym obszarem, w którym nie powinny stać urządzenia. Wtedy możemy w spokoju zjeść posiłki. Gdańsk – to właśnie tutaj mieści się nasze biuro. Niezależnie od wybranej lokalizacji, starajmy się wyeliminować dużą liczbę telewizorów, komputerów, a nawet ładowarek w naszym domu.

Uporządkowany dom

Jeśli chcemy się zrelaksować w domu po pracy lub szkole, pamiętajmy, by wyeliminować bałagan. Gdynia jest przepięknym miastem, idealnym do relaksu. Nie możemy spokojnie odpoczywać, jeśli wokół nas panuje chaos. Ograniczmy ilość papierów, czasopism i innych rzeczy, które mają tendencję do gromadzenia się na płaskich przestrzeniach. Możemy na przykład wyznaczyć na nie konkretną szufladę, pojemnik lub folder. Zmaksymalizujmy przestrzeń w łazience, instalując szafkę lub półkę nad toaletą. Pamiętajmy o codziennym ścieleniu łóżka. Utrzymujmy porządek w każdym pokoju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*